top of page

Сім'я та паростки співчуття


Ще трохи про мотивацію в практиці усвідомленості. Цей коротенький текст є частиною великої статті про війну та практики усвідомленості. Може комусь стане в пригоді.


"Співчуття - це нездатність стерпіти той факт, що інші страждають" Джигме Лінгпа

Добре, якщо у вас є люди, про яких ви можете піклуватися. Сім'я - це маленька система з дуже тісним зв'язком між людьми, зв'язком як матеріальним, так і глибоким психологічним. Коли люди живуть поруч, вони розділяють одне з одним не тільки житло, їжу, гроші, але в них також спільні справи, події, цілі. Люди радіють і сумують разом, спільно переживають якісь труднощі, вирішують проблеми, святкують досягнення.

Коли хтось із членів сім'ї опиняється у важкому емоційному стані, це одразу ж відбивається і на інших її членах. Люди в таких стосунках як сполучені посудини. Вода не може бути кришталево чистою тільки в одному з них, так само як і забруднена.

Наш внутрішній стан стає частиною загального стану близьких нам людей, неминуче впливає на їхнє самопочуття і на загальний добробут сім'ї як системи в цілому.

Це як ніколи відчувається під час війни. Якщо ти піддаєшся загальним тенденціям, впадаєш у депресію, ти бачиш, як починають страждати твої найближчі люди. Це дуже сильна мотивація до практики.

Нестерпність від того, що ти бачиш, як страждають твої близькі люди, переважує будь-яке бажання здатися і пустити все самоплином. Важливо помітити цей тонкий зв'язок між собою і людьми, що поруч, тоді твоя природна схильність до співчуття почне прокидатися і стане важливим джерелом натхнення, важливим джерелом сили навіть у ті моменти, коли здається, що сил уже більше не залишилося.


Невелика практика-рефлексія: - згадайте ситуацію, коли ви повертаєтеся додому в поганому настрої, або моменти, коли ви хворієте чи знаходитесь у важкому емоційному стані; - згадайте як це впливає на вашу сім'ю. Зверніть увагу на кожного її члена окремо і на всіх разом; - скоріше за все ви помітите, що ваші близькі люди в такі моменти також почувають себе некомфортно, вони також відчувають емоційний стрес; - усвідомте, що працюючи із собою, роблячи себе кращими, ви також впливаєте на всю систему сім'ї, ви робите своїх близьких щасливішими.

Comments


bottom of page