top of page

Самодисципліна - це не обмеження свободи. Це відсікання всього зайвогоСамодисципліна - це здатність сказати "ні" перед обличчям спокуси та продовжувати діяти, попри складність проблеми, що постає перед нами. В основі лежить здатність відкладати задоволення. Частіше це називають самоконтролем або волею. Без самоконтролю ми не можемо досягти майже нічого, що має довготривалу цінність. І ми рідко звертаємо на це увагу.


Існує багато з наукових досліджень, що доводять важливість самодисципліни. Нижче невеличкий огляд найцікавіших з них.

 

Самодисципліна робить нас щасливішими

 

Дослідження 2013 року Вільгельма Хоффмана з університету Чикаго (https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/jopy.12050)

показало, що самодисципліна безпосередньо впливає на загальний рівень щастя. Здатність контролювати свої дії та емоції підвищує самооцінку людини.

 

Якщо ми виправдовуємо свої власні очікування і рухаємося до своїх цілей, то поважаємо себе більше. І навпаки - ми відчуваємо незадоволеність собою, коли розмінюємося на швидкоплинні задоволення і забуваємо про свої справжні прагнення.

 

Ще одне дослідження групи американських психологів університету Індіани (https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/jopy.12322), проведене 2017 року, яке теж доводить, що самоконтроль підвищує суб'єктивне відчуття щастя. Дослідники також роблять висновок, що задоволеність від досягнення цілей робить людину щасливішою.

 

У 2014 році нідерландські вчені під керівництвом Трейсі Ченг провели схоже дослідження (https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fpsyg.2014.00722/full)

 і дійшли аналогічного висновку.

 

Самодисципліна дає нам змогу бути здоровішими

 

Дослідники (https://www.pnas.org/content/108/7/2693.short) з Чиказького університету провели дослідження, в якому взяли участь 1000 осіб. Спостереження за випробовуваними велося від самого дитинства до 32-х річного віку, і в 2010 році вчені опублікували результати. Дослідження показало, що дисципліновані учасники виявилися більш здоровими та мали вищий дохід, незалежно від інших факторів.

 

А ось ще одне тривале дослідження (https://www.pnas.org/content/108/36/14998.short)

яке провела команда психологів із Нью-Йорка. Науковці спостерігали за 60 піддослідними протягом 40 років. Результати дослідження також засвідчили, що самодисципліна є ключовим фактором, що визначає фізичне здоров'я та успіх у професійній діяльності.

 

Люди з розвиненим самоконтролем вживають більш здорову їжу, частіше займаються спортом і не зловживають алкоголем і наркотиками.

 

Самодисципліна відіграє важливу роль у навчанні

 

Психологи з університету Пенсільванії провели дослідження (https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1111/j.1467-9280.2005.01641.x), яке показало, що самодисципліна має більший вплив на успіх у навчанні, ніж рівень IQ.

 

Учасники дослідження, які були здатні систематично приділяти час навчанню, показали за підсумком кращі результати, ніж ті учасники, у яких був вищий результат тесту на IQ. 

 

Самодисципліна сприяє поліпшенню соціальних зв'язків

 

Дослідження Роя Баумайстера 2004 року (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15016066) показало, що самоконтроль сприяє створенню міцних стосунків. І навпаки: люди з низьким рівнем самоконтролю частіше відчувають проблеми у спілкуванні та створенні корисних соціальних зв'язків.

 

Важливо розуміти, що самодисципліна - це навичка, яку можна розвивати, так само як ми тренуємо наше тіло, займаючись спортом.  

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page