top of page

❤️ СЕЕО - один із найкращих проєктів в історії людства.У 1995 році вийшла друком знаменита книга Деніела Гоулмана "Емоційний інтелект". На той час програма соціального та емоційного навчання (СЕО) тільки починала свій розвиток. Застосовували її здебільшого у школах, як засіб боротьби з різними проблемами: велике відсіювання учнів, вживання наркотиків і алкоголю, небажані вагітності серед підлітків, насильство.


Протягом багатьох років накопичувалися наукові дані, що демонструють ефективність СЕО в кількох аспектах:


1. Вирішення перерахованих вище проблем.


2. Посилення соціальних навичок і підвищення здатності учнів розв'язувати різні життєві проблеми загалом, з якими вони стикаються.


3. Заняття з СЕО підвищують успішність у процесі академічного навчання.


Раніше переважала думка, що академічне навчання, яке проходить у школах, не має нічого спільного з емоціями чи соціальним середовищем.


Сьогодні нейробіологія спростовує цю думку. Емоційні центри мозку тісно переплітаються з областями, залученими до когнітивного навчання. Коли дитина, яка намагається вчитися, опиняється в скрутному становищі, центри навчання тимчасово блокуються. Увага дитини стає стурбованою тим, що може бути джерелом проблеми. Оскільки увага сама по собі є обмеженим ресурсом, у дитини набагато менше можливостей чути, розуміти або запам'ятовувати те, що говорить вчитель або книга. Простіше кажучи, існує прямий зв'язок між емоціями та навчанням.


Через двадцять з гаком років у квітні 2019 року університет Еморі презентував програму СЕО 2.0 або СЕЕО - соціальне, емоційне та етичне навчання. Нова версія програми розроблялася протягом 5 років на науковому фундаменті своєї попередньої версії, водночас проходила випробування в 500 навчальних закладах по всьому світу: США, Швейцарії, Австралії, Великій Британії та багатьох інших країнах.


26 шкіл України взяли участь у пілотному проєкті з упровадження СЕЕО в загальноосвітній процес. Представники всіх 26 шкіл пройшли тренінги з розробниками програми з Університету Еморі (США) та українськими експертами-консультантами проєкту. Згодом планується підписання договору між Міністерством освіти та науки, Університетом Еморі та ініціаторами проєкту в Україні EdCamp Ukraine про впровадження СЕЕО на загальнонаціональному рівні.


Освіта може сильно змінитися вже в найближчі кілька років.


Колись переважна більшість людей не вміла читати, писати та виконувати прості математичні обчислення. Загальна академічна освіта виправила цю ситуацію.


Сьогодні переважна більшість людей емоційно безграмотні, проте роль, яку відіграють емоції в нашому житті, надзвичайно висока.


Наші емоції - це те, як ми себе почуваємо. Вони визначають наші настрої та бажання.


Впливають на те, які стосунки ми вибудовуємо з людьми, мотивуючи кожну нашу дію і вчинки. Впливають на наші рішення в діловому контексті й, як наслідок, на результати, які ми в підсумку отримуємо.


Від них багато в чому залежить наше здоров'я і добробут.


Опанування знань і компетенцій, пов'язаних з емоціями та можливість усвідомлено керувати своїм внутрішнім станом, суттєво наближає людину до гармонійних стосунків зі світом і з самим собою.

Comments


bottom of page