top of page

Медитація замість покарання - нава методика виховання дітей


Замість того, щоб відправляти дітей до директора або завуча, вони відправляють їх у Mindful Moment Room (кімната усвідомленості) для медитації.

Школа Балтімора придумала блискучий спосіб справлятися з проблемною поведінкою дітей. Замість того, щоб відправляти дітей до директора або завуча, вони відправляють їх у Mindful Moment Room (кімната усвідомленості) для медитації.

У партнерстві з Holistic Life Foundation, некомерційною організацією, що опікується оздоровленням, початкова школа Роберта В. Коулмана відкрила кімнату для медитації, щоб допомогти своїм учням "заспокоїтися і переорієнтуватися". Ця кімната не схожа на жоден клас у школі й заповнена лампами, плюшевими подушками та мішками з квасолею. Тут учнів навчають вправ із глибокого дихання, медитації та уважності, щоб заспокоїти їх, зменшити їхній стрес і допомогти їм впоратися з гнівом чи занепокоєнням.

- Це дивовижно, - каже Кірк Філіпс, координатор проєкту в школі. - Багато хто сумнівався, що маленькі діти будуть медитувати в тиші. Але вони це роблять!

У перевазі медитації та усвідомленості немає нічого нового. У минулому дослідження показали, що медитація може допомогти дітям зосередитися, збільшуючи їхню концентрацію уваги. Це також допомагає їм справлятися зі своїми почуттями. Ось як учні говорять про переваги медитації та про те, як вона їм допомагає в житті:

- Цього ранку я розлютився на свого тата, але потім згадав, чого нас вчили в кімнаті медитації, почав дихати. Це допомогло мені заспокоїтися і перестати кричати, - розповів один п'ятикласник. Інший учень розповів: - Я зробив глибокий вдих, щоб заспокоїтися і просто закінчити тест. Коли всі навколо вас видають багато звуків, складно зосередитися, але дихання дозволяє це зробити.

Школа Балтімора - не єдина, яка бачить переваги від знайомства своїх учнів із медитацією та уважністю. Наприклад, у середній школі Wayzata West Middle School в Міннесоті, вчитель 8 класу Сет Браун починає та закінчує кожен урок медитацією, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм зосередитися.

Говорячи про позитивний ефект практики, Браун сказав CBS News:

- Підліткам складно справлятися зі своїми емоціями, тому замість того, щоб заважати сусідам по парті та всім іншим під час уроку, вони можуть використовувати медитацію самостійно. Використовувати дихальні вправи.

Comments


bottom of page